Ders Notları

Günlük konuşmalarınızda, kullandığınız kelimelere dikkat eder misiniz? Açıklayınız.

5. Sınıf Türkçe Günlük konuşmalarınızda, kullandığınız kelimelere dikkat eder misiniz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük konuşmalarınızda, kullandığınız kelimelere dikkat eder misiniz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günlük konuşmalarımızda kullandığımız kelimelere dikkat edersek iletişimde yol kat edebiliriz. En iyi şekilde Türkçeyi kullanarak iletişimlere özen gösterirsek ; iletişimde daha iyi bir şekilde yol kat eder ve ilişkilerimiz o denli güçlü olacaktır.


Günlük konuşmalarınızda, kullandığınız kelimelere dikkat eder misiniz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Günlük konuşmalarımızda kullandığımız kelimelere sürekli olarak dikkat etmemiz gerekmektedir. İlişkilerimizde sürekli olarak güzel kelimeler ve empati yoluyla düşünerek anlamalı ve güler yüzlü davranarak aramızda var olan günlük konuşmaları dikkat etmemiz gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda kullanmış olduğumuz temel iletişim sözcüklerinden biri merhaba nasılsın selam ne haber nasıl gidiyor iyi geceler iyi akşamlar ve hoş geldin buyrun gibi kelimeler olduğunu söyleyebiliriz Ayrıca kullanmış olduğumuz kelimeleri nezaket sözcükleri olarak devam ettirebiliriz bunun yanı sıra kullanmış olduğunuz kelimelere dikkat ederek çevrenizdeki insanları kıracak ve üzecek davranışlardan ve sözlerden uzak kalmak da gerekmektedir her zaman hoşgörü saygı ve rahmetle ve sabırlı bir şekilde çevremizdeki insanlara yardım etti bu şekilde iletişim kurmak ve birbirimizi anlamak empati kurmak ve tartışma sırasında uslu koltukları da dikkat ederek her zaman barışı güzelliğe yönelme elbetteki iletişim kurmak için ve toplumun genel yönetişim düzeni kurmak için gerekli olan davranışları yerine getirmiş oluruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.