Ders Notları

Doğadaki canlı türlerini hiç merak ettiniz mi?

4. Sınıf Fen Bilimleri Doğadaki canlı türlerini hiç merak ettiniz mi? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Doğadaki canlı türlerini hiç merak ettiniz mi? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Doğadaki canlı türleri sürekli olarak dikkatimi çekmiştir. doğada var olan canlıların beslenme türleri, birbirlerine benzerlikleri, yaşam tarzları ve ataları hakkında sürekli olarak merak uyandıran bir duygu içerisinde olduğumu ifade edebiliriz.


Doğadaki canlı türlerini hiç merak ettiniz mi? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Doğada canlı türleri sürekli olarak merakımı uyandırmıştır. Belgesel kanallarında var olan canlı türlerinin gelişimi ve zaman içerisinde var olan değişimlerini merakla izledim. Belgeseller ve araştırmalar sonucunda bizlere verilen bilgilerle beraber canlı türleri hakkında bir çok bilgiler elde ederek merak duygumuzu giderebildik.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Doğadaki canlı ürünleri çeşitli bölgelere ülkeleri ve ülkelerdeki mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Belgesellerde ve TV filmlerinde izlediğimiz değişik türdeki hayvanlar ilginizi çeken ve farklılıklarıyla bizi büyürler ler. Çevremizde gördüğümüz kedi köpek kuş tavuk tavşan inek koyun gibi hayvanlardan hariç doğada ve ormanda yetişen insanların bazen çok az gördükleri ve bindikleri hayvanlar yaşam biçimleri şekilleri ve değişik yaşamlarıyla bizi oldukça meraklandırmislardir. Örneğin bir ülkeden bir ülkeye değişen farklı hayvan türleri bile vardır. Çok yabani ortamlarda nesli tükenmekte olan hayvan türleri de insanların ilgisini çeken ve koruma altına alınan değişik hayvan türleri dir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.