Ders Notları

Su kaynaklarının kirletilmesi ve su israfı devam ederse gelecekte bizi nasıl bir Dünya beklemektedir?

5. Sınıf Fen Bilimleri Su kaynaklarının kirletilmesi ve su israfı devam ederse gelecekte bizi nasıl bir Dünya beklemektedir? İnsanlar ve diğer canlılar bu durumdan nasıl etkilenir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Su kaynaklarının kirletilmesi ve su israfı devam ederse gelecekte bizi nasıl bir Dünya beklemektedir? İnsanlar ve diğer canlılar bu durumdan nasıl etkilenir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde kullandığımız pek çok su kaynağımız kirletilmiş durumdadır. Ayrıca su israfı da yapılması su kaynaklarının azalmasına sebep olmaktadır. Su kaynaklarındaki kirlilik orada yaşayan canlılara zarar vermektedir. Su kaynaklarının israfı ise bizlere zarar vermektedir. Şuan fark etmesek bile ileriki zamanlarda su bulma konusunda çok sıkıntı yaşayacağız.


Su kaynaklarının kirletilmesi ve su israfı devam ederse gelecekte bizi nasıl bir Dünya beklemektedir? İnsanlar ve diğer canlılar bu durumdan nasıl etkilenir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde çevre kirliliği ün salmış durumdadır. Soluduğumuz hava, kullandığımız sular kirletilmiş durumdadır. Fabrikaların yapımı ile denizlere dökülen atıklar orada yaşayan canlılara zarar vermektedir. Hastalanmalarına en kötü ölmelerine sebep olmaktadır. Kullandığımız sularda da bu sıkıntıyı görmekteyiz. Su kirliliğinden hariç su israfı da günümüzde artmış durumdadır. Her evde gereksiz yere su kullanımı ileriki zamanlarda su sıkıntısı çekmemize sebep olacaktır. Bu durum hem bizler hem de diğer canlılar için çok tehlikelidir. Böyle devam ettiği müddetçe kuraklık gün be gün artacaktır. Bunu önlemek için su israfı yapmamamız gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Su kaynaklarımızın kirletilmesi veya su kaynaklarımızın ciddi şekilde tüketilerek bitmesi elbetteki yaşanamaz bir dünyayı bize getirebilir. Su kaynaklarımızı tasarruflu düzenli ve temiz kullanmalıyız su kaynaklarımızı düzgün ve tasarruflu kullanmadığımız zaman elbetteki tükenebilen bir kaynak olduğunu unutmamalıyız bunun yanı sıra su kaynaklarımızı temiz tutmalı çöplerle kim etmemeli ve temizliğine her zaman dikkat etmeli ve bu alanda her zaman bilinçli olmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.