Ders Notları

Sizce yer çekimsiz bir ortamda bizi ne gibi zorluklar bekliyor olabilir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sizce yer çekimsiz bir ortamda bizi ne gibi zorluklar bekliyor olabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce yer çekimsiz bir ortamda bizi ne gibi zorluklar bekliyor olabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yerçekimsiz bir ortamda Dünya üzerinde yapışık olmayan her şey yani atmosfer, okyanuslar, nehirler hatta insanlar bile uzaya fırlayacak ve uzayda kaybolacaktır. Dünya’nın parçalanması ve yaşamanın mümkün olmaması demek olur.


“Sizce yer çekimsiz bir ortamda bizi ne gibi zorluklar bekliyor olabilir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yer çekiminin olmaması vücut sıvılarının yukarı doğru gitmesine sebep olur. Bunun sonucunda yüzleşecekler yüksek tansiyon ve görme sorunları gibi birçok sağlık sorunları baş gösterir.

Yer çekimi çok kısa bir süre için bile ortadan kalkacak olsa dünya üzerindeki her şey havalanıp uçmaya başlar. Dünya kendi etrafında döndüğünden dolayı her şey havada hızla savrularak hareket eder ve canlılar büyük zarar görür.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7 sınıf fen bilimleri ders kitabımızda yer alan bilgi ve cevapları baktığımız zaman yerçekimi olmadığı ortamlarda elbette ki birçok nesnelerin havada olduğunu günlük hayatımıza rahat bir şekilde ilerletemediğimizi ve çeşitli zorluklarla karşılaşacağımızı yukarıdaki bilgi ve cevapları bu dersimizde güzel bir şekilde öğrenerek birçok konuda olduğu gibi bu konuda da verilen bilgi ve cevapları her zaman severek takip ederim bu konuda bilgi sahibi oldum sizlere de teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.