Ders Notları

Millî bayramlarımızın, ülkemizin her tarafında coşkuyla kutlanmasının toplumsal birlikteliğe katkıları nelerdir?

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Millî bayramlarımızın, ülkemizin her tarafında coşkuyla kutlanmasının toplumsal birlikteliğe katkıları nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Milli bayramlar toplumumuzun millet olduğunu hatırlatan önemli günlerdendir. Milli bayramlar tarihimiz in önemli kırılma noktalarının yıldönümleridir.
Bu nedenle Milli bayramlarımızı coşkuyla kutlarız Bugünlerde her yeri bayraklarla süsler Böylece Sevincimizi milletçe yaşar ve paylaşmış oluruz, en önemli bağımsızlık sembollerimizden olan bayrak bizim için kutsal ve değerlidir. Bu yüzden okullarımıza balkonlarımıza pencerelerimize bayraklar asarak mutluluğumuzu göstermiş oluruz.
Milli bayramlarımızı coşkuyla kutlamamızın sonucunda toplum içerisinde insanlarda toplum bilinci oluşmuş olur , vatan ve millet sevgisi artar, toplumsal dayanışmayı arttırır, millet olarak ülkemizin kurucusu  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefte de birlikte yürüme gayesi içerisinde olurlar. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Milli bayramlar Kurtuluş savaşı döneminde ülkemize ve milletimize yapmış olduğu mücadeleler sonucunda belirlenmiş olan günlerde ülkemizde kutlanan milli bayramlar ve belirli günler olduğunu söyleyebiliriz. Milli bayramlar ülkemizin birçok alt köşesinde büyük bir coşku ve sevinçle kutlanmaktadır bunun en temel sebeplerinden biri milli mücadele’ye verilen değerdir milli mücadeleyi verilen değer sayesinde ülkemizde milli bayramlar her sene büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır ülkemizin mücadelesine yapmış oldukları Zafer dere bugünlerde kutlamaktayız Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kazanmış olduğumuz bu güzel günlere verildiği akan ilk adımları milli bayramlarımızda kutlayarak  tekrar yaşarız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.