Ders Notları

Başka ülkelerdeki insanların yaşantılarını ve dillerini merak ediyor musunuz? Neden?

5. Sınıf Türkçe Başka ülkelerdeki insanların yaşantılarını ve dillerini merak ediyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Başka ülkelerdeki insanların yaşantılarını ve dillerini merak ediyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Başka ülkelerdeki insanların yaşantılarını ve dillerini merak ediyorum.

Çünkü başka ülkelerde yaralan farklı insanların kültürlerini ve dinlerini öğrenmek bana konular hakkında farklı görüş açıları sunabileceği gibi yenilikleri elde etmem sonucunu merak konusu yanmaktadır.


Başka ülkelerdeki insanların yaşantılarını ve dillerini merak ediyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Başka ülkelerdeki insanların yaşantıları ve dilleri sürekli olarak merak duygusu uyandırdığı ve yeni şeyler öğrenmeye hevesli ile beraber çok fazla merak ettiğimi söyleyebilirim.

Farklı ülkelerde yer alan insanların yaşantıları hakkında bilgi edinme onların Nasıl davranması ve nasıl bir düşünce yapısında olduğunu görmem Onlar hakkında bilgi edinmenin ve onların nasıl bir yaşam tarzı içerisinde olduklarını bilmem için kültürel etkileşimin meydana gelmesi bana heyecan uyandıran ve merak duygusunu yandan uyandıran nedenlerden dolayı çok önemli olduğunu ifade edebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Başka ülkede yaşayan insanların dilleri yaşam tarzları yemekleri giyin işleri gelenek ve görenekleri bambaşkadır. Bazı ülkelerin benzer özellikleri de bulunmaktadır. Gelenek ve görenekleri , yaşayan benzer ülkelerde bulunmaktadır. Elbette hepimiz farklı ülkelerde yaşayan insanların dillerine renklerini yaşam biçimlerine oldukça merak ederiz bu sebeple tatillerde farklı ülkelerin ziyaret eder bu insanların farklı yaşamlarını ve farklı gelenek ve göreneklerini görmüş oluruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.