Ders Notları

Bir yurttaş olarak sorumluluklarınız nelerdir? Araştırınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Bir yurttaş olarak sorumluluklarınız nelerdir? Araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir yurttaş olarak sorumluluklarınız nelerdir? Araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bir yurttaş olarak sorumluluklarımız; düşmanla karşılaştığımız zaman gerekirse canımızı vermek ve bundan korkmamak, ülkemize destek çıkmamız gereken yerlerde arkasında olmak, oy kullanmak gibi görevlerimizi yerine getirmek ve vergi vermektir.


Bir yurttaş olarak sorumluluklarınız nelerdir? Araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Vatanımız üzerinde yaşadığımız toprak parçasıdır. Namusumuz , ailemiz ve sevdiklerimizin güvenliği ve canları ancak vatanımız bizim elimizde güvendeyse emniyettedir. Bunun için her yurttaş vatanına sahip çıkmalı ve elinden geleni yapmaktan çekinmemelidir. Bizlerin bu konuda bilinçlenmesi ve bu bilinç ve yürekli çocuklar yetiştirmek birer görevimizdir. Aynı zamanda ülkemize göz diken düşmanlara fırsat verecek hareketler yapmamak ve ülkemizi savunmak, oy kullanmak vergi vermek gibi görevlerimizi zamanında ve en güzel şekilde yerine getirmekte sorumluluklarımızdır. Her yurttaşın sorumlulukları bu şekilde özetlenebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir yurttaş olarak elbette ki Temel sorumluluklarımızdan ve vazifelerimiz den olan vatanımıza bağlı olmamız karşı hak ve sorumluluklarımızı bilmemiz vatanımıza karşı duyarlı olmamız vatanımız için gerekli olan vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmemiz başlıca örnekler arasında yer verilebilir. Bir yurttaş her zaman ülkesine bağlı olmalıdır öfkesinin güvenliği söz konusu olduğu zaman her zaman mücadeleci ve yardımsever ruhu ile yardım etmelidir milli mücadele söz konusu olduğu zaman ise elbette ki milli mücadelenin en güzel örneklerini vermelidir Ayrıca bir eş olarak ülkemize ne kadar bağlıyız bayrağımız ve İstiklal marşı’mız ne kadar simgelediği o kadar huzurlu bir ortamda yaşarız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.