Ders Notları

Psikolojik olarak sağlıklı olmak ile beden sağlığı arasında bir ilişki olup olmadığını araştırınız.

6. Sınıf Türkçe Psikolojik olarak sağlıklı olmak ile beden sağlığı arasında bir ilişki olup olmadığını araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yapılan araştırmalar psikolojik açıdan iyi yetiştirilen çocukların ilerideki dönemlerde boy ve kilo oranının bile dengeli olduğunu göstermiştir. Yine psikoloji insanlarda her türlü hastalığa sebep olacak kadar büyük bir etkendir.
İnsanlar ne kadar sağlıklı beslenirse beslensin, ne kadar dengeli uyursa uyusun ve spor yapsın iç huzurları daim oldukça sağlıklı kalacaklardır. Üzüntü ve stres kaynaklı her türlü hastalığın oluştuğu hem doktorların hem de insanların bildiği bir bilgidir. Onun için psikolojik sağlamlığımıza da özen göstermeli, en az vücudumuz kadar bakım sağlamalıyız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Psikolojik açıdan mutlu olduğumuz zaman ve psikoloji misin iyi olduğu zamanlar elbette gibi de sağlığımızdan iyi olmaktadır. Sağlıklı düşünen bir insan kişisel bakımını Yakup yapabilir beden sağlığına dikkat edebilir sağlığını korumak için tek kelime spor yapabilir bunun yanı sıra düzenli beslenerek elbetteki sağlığını koruyabilir yalnız psikolojisi iyi olmayan insanlar kendilerine zarar verebilirler kendilerini koruyan pazar ve yaptık beden sağlıklar atan bir şekilde korumada çalışamazlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.