Ders Notları

Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir dede olarak Hz Muhammed s.a.v torunları olan Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin’i çok sevmiş onların başını okşamamış onlarla oyunlar oynamış onlarla güreş tutmuş onlarla gezilere gitmiş onları öpmüş ve onlara İslam dininin en güzel mükafatı olan güzel ahlaka açıklayarak Onlara İslam dininin güzelliklerini anlatmış olan bir dede idi.


Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Hz Muhammed s.a.v çocukları seven onları öpen ve başını okşayan bir dede olarak kabul edilmektedir. Peygamber efendimiz Hz Muhammed s.a.v  çocukların kokusunu Cennet Kokusu ile özleştirilmiş ve onları sürekli olarak sevmiştir.

Bir dede olarak Peygamber efendimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem torunları olan Hz Hasan ve Hz Hüseyin’in Renkli olarak sevmiş oyunlar oynamış onları öpmüş gezdirmiş sevgisini göstermiş onlara güzel ahlaka haşlanmış ve İslam dinin güzelliklerini anlatmış olan bir dede olarak kabul edilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem Hz Hüseyin ve hazreti Hasan’ın çok severdi.Hz fatıma’nın çocukları olan Hz Hüseyin ve Hz Hasan peygamber efendimizin etrafından ayrılmaz güzel sözlerini ve şefkatli bakışlarına Nail olurlardı.peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem yanında sorunları değil tüm çocukları şefkatle sever ve çocuklara merhamet ile yaklaşır onlar da güzel sohbetler ederdi

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.