Ders Notları

“Bilim ve Teknoloji Haftası” etkinlikleri için bu haftanın önemini anlatan bilgilendirici bir yazı yazınız.

4. Sınıf Türkçe “Bilim ve Teknoloji Haftası” etkinlikleri için bu haftanın önemini anlatan bilgilendirici bir yazı yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Teknoloji Haftasında teknolojinin yararları her açıdan değerlendirilmeli ve insanlara sunulmalıdır.
Teknoloji günlük hayatımızın her yerinde bizlere yardımcı olmaktadır. En basit örneklerden gidersek , buluşu zor ama hayatımızın her yerinde olan elektrik ve elektrikle açılan ışıklar. Işıklandırma sayesinde gece olduğu zaman da hayatımıza rahatça devam edebiliyoruz. Ödevlerimizi yapmak, günlük işlerimize devam etmek, gezmek, rahatça yemek yemek gibi birçok hayatsal faalitler ışıkla kolaylaşır. Eğer ışık olmasaydı önümüzü bile göremez çok zorlanırdık.
Teknolojik aletlerden bir olan ev aletleri ve diğer sokak ve binalarda olan aletler. Bunlar sayesinde de hayatımız kolaylaştı.  Fırın, buzdolabı gibi aletler bize büyük kolaylıklar sağladı. Buzdolabı olmasa yiyeceklerimiz bozulur diğer makineler olmasa çamaşırları elde yıkamak zorunda kalırdık. Bunlar gerçekten çok zahmetli olurdu.
Telefon gibi bir başka icatta var ki, hem iletişimi hemde bilgi kaynağının elimizde olmasını sağlar. Bu icatlar hayatımıza büyük katkılar sağlar.


“Bilim ve Teknoloji Haftası” etkinlikleri için bu haftanın önemini anlatan bilgilendirici bir yazı yazınız.
“4. Sınıf Türkçe Kitabı Özgün Yayınları Sayfa 200 Cevapları”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüzde sahip olduğunuz birçok olanaklar bilim ve teknoloji sayesinde olabildiğini söyleyebiliriz bilim ve teknoloji hayatımızda önemli yerinde vardır bilim ve teknoloji haftasında teknolojinin bize kazandırdıklarını gösterebiliriz Ayrıca teknolojinin hayatımızı nasıl kolaylaştırdığını gelinliklere nasıl yakınlaştırdı ımızı anlatır bilim ve teknoloji gelecek nesillerin de en önemli kaynaklarından biridir bilim ve teknolojinin insanları fırsatları her zaman araştırmalı ve takip edilmelidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.