Ders Notları

Aziz Sancar hakkında araştırma yapıp defterinize bilgilendirici bir yazı yazınız.

4. Sınıf Türkçe Aziz Sancar hakkında araştırma yapıp defterinize bilgilendirici bir yazı yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Aziz Sancar 8 Eylül 1946′ da Savur’ da doğdu. 1997’den beri ABD’deki Kuzey Karolina Üniversitesi’nde[4] görev yapmaktadır. Son 20 yıldır DNA onarımının pek çok parçasının tanımlanmasında kullanılan biyokimyasal yaklaşımlardaki öncülüğü ile bilinir. Birçok ödülü vardır.


Aziz Sancar hakkında araştırma yapıp defterinize bilgilendirici bir yazı yazınız.
“4. Sınıf Türkçe Kitabı Özgün Yayınları Sayfa 228-229-230 Cevapları”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Önemli bilim adamlarından biri olarak sayılan Aziz sancar’ın yapmış olduğu deneyler ve bilimsel araştırmalar sonucu almış olduğu ödüller gurur kaynağı olduğumuzu söyleyebiliriz. Aziz sancar’ı örnek almalı kendimizi başarıya yönetmeliği ve araştırmalarla yapmış olduğumuz nedenlerle ülkemizi geliştirecek ve çeşitli işlerde düzgün kaynak ve verimli işte ne sebep olacak birçok konuyu bulmaya çaba harcamalıyız azim kararlılık ve araştırma sonucu elde edilen başarının en güzel örneklerinden biri olan Aziz Sancar hakkında detaylı bilgiler öğrenmek istediğimiz zaman bu sayfayı ziyaret ederek verdiği bilgiler ve cevaplarla konumuzu tamamladık.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.