Ders Notları

Sizce Aziz Sancar’ın Nobel Ödülü’nü aldığı 2015 yılından sonra hangi gelişmeler yaşanmış olabilir?

4. Sınıf Türkçe Sizce Aziz Sancar’ın Nobel Ödülü’nü aldığı 2015 yılından sonra hangi gelişmeler yaşanmış olabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bence Aziz Sancar bu çalışmalarını daha hızlı bir şekilde sürdürmüştür. Ödülü kazanan kişinin buluşlarını elde etmek isteyenler büyük sermayeler vererek çalışma imkanlarını çoğaltmış ve bu imkanlarla birçok yeniliğe adım atılmıştır.
Onun bu başarısı ve zekası Türklere örnek olmuş ve herkese bir umut olmuştur. Bu umut ve başarıya olan inanç yükselince Türk gençleri daha da çok çalışmıştır.


c. Yazdığınız paragrafın içeriğine uygun bir başlık belirleyiniz. Aşağıya paragrafı destekleyen bir resim çiziniz.


Cevap :  BÜYÜK BAŞARI SONRASI

Sizce Aziz Sancar’ın Nobel Ödülü’nü aldığı 2015 yılından sonra hangi gelişmeler yaşanmış olabilir?
“4. Sınıf Türkçe Kitabı Özgün Yayınları Sayfa 115 Cevapları”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 2015 yılında Aziz sancar’ın almış olduğu ödül hakkında bir araştırma yapmak istediğimiz zaman her zaman ödevlerimizi yardımcı olan bey doğru kaynaklarla her zaman bilgi edininiz kurumu sayfa sitesini ziyaret ederek buradaki bilgiler ve cevaplar da Aziz sancar’ın yapmış olduğu genetik araştırmalar ve birçok bilimsel çalışmaların neler olduğunu öğrendik ve defterimize bunları geçirerek konumuzu güzel bir şekilde anlama fırsatına sahip oldu verdiğiniz bilgiler ve cevaplar için çok teşekkür ederim sizleri her zaman beğenerek takip ediyorum verdiğiniz cevaplar çok güzel.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.