Ders Notları

Ülkemizde yaşanmış en önemli yıkıcı doğa olaylarını araştırınız.

5. Sınıf Fen Bilimleri Ülkemizde yaşanmış en önemli yıkıcı doğa olaylarını araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Dünyada yaşadığımız yerde canlılar için tehlikeli olabilecek bir çok doğa olayı görülmektedir. Tehlikeli doğa olayları canlıların yaşam alanlarını tahrip ettiği gibi can kaybına da neden olabilmektedir. Canlılar için tehlikeli olarak doğa olayları depremleri, toprak kaymaları, seller, hortumlar, kasırgalar ve aşırı sıcak ve soğuk havalar canlılar için tehlikeli olacak doğa olayları olarak kabul edilmesi gerekmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5. Sınıf fen bilimleri ders kitabımızdaki tüm dersleri öğrenmek ve derslerimiz hakkında bilgi edinmek istiyorsak sizlere tek tavsiyem her zaman ben de ödevlerimi rahat bir şekilde bulabildiğim ve bir tık da ulaşabildiğim tüm cevapları görebildiğin Forum sayfa sitesini ziyaret etmeniz ve bu siteyi abone olmanız ve takip etmenizdir. Çünkü ben bu şekilde ödevlerimi yaptım zaman ve bu şekilde araştırma ödevlerimi tamamladığımız zaman elbetteki çeşitli konularda bilgi sahibi olarak çalışkan bir öğrenci olduğu ve öğretmenimin takdirini almayı başardım.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.