Ders Notları

Kışın sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar için neler yapılabilir? Söyleyiniz.

8. Sınıf Türkçe Kışın sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar için neler yapılabilir? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kışın sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar için neler yapılabilir? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kış aylarında tüm canlılar korunma ihtiyacı duyarlar. Hayvanlara kış atlarında yardımcı olabilmek için onları bir kap su ve bir kap yemek vererek karınlarını tok tutar bu sayede aç kalmasını önleriz.

Sokak hayvanlarına soğuk günlerde ısınabilmeleri için kedi köpek evlerine kartondan kutular yaparak onların sığınacağı yerler oluşturabilir, bu sayede onların ısınabileceği yerler oluşturabiliriz. Eğer evimiz bahçeliyse bahçemizin bir köşesine küçük barınaklar yapıp onları orada misafir edebiliriz.

Özellikle kediler soğuk kış günlerinde sıcak motor kaputlarına sığınarak orada ısınmaya çalışırlar. Araçlarımıza binmeden önce motor kaputlarını kontrol etmeyi unutmamalıyız. Ayrıca sokak hayvanlarının hastalanması durumunda belediye den yardım alınabilir.


Kışın sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar için neler yapılabilir? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Soğuktan korunmak sadece insanlar için değil, tüm canlılar için önemlidir. Soğuk kış şartları altında etkisini azaltacak uygulamalar yapmanın yanı sıra kış aylarında sokak hayvanlarının hayatlarında kurtarabiliriz.

Örneğin kapımızın önüne bir kap yemek, bir kap su koyarak her mevsim sokak hayvanlarının aç kalmasını önleyebiliriz.Kış günleri aç kalmamış olurlar. Özellikle evde yaptığımız yemeklerin artıklarını çöpe atmak yerine sokak hayvanlarına verebiliriz. Et suyu veya tavuk suyunun içine ekmek doğrayarak verebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sokakta yaşayan sahipsiz engelli veya kaza geçirmiş olan hayvanlar veya yavru olan hayvanları gördüğümüz zaman onlara yardım etmek isteriz onların yiyecek içecek gibi ya da barınma imkanı gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacak sistemlerinde yardım etmek isteriz Ayrıca bu hayvanları korumak ister hastaysa veteriner göndermek ister veya evde bakarak olarak ihtiyaçlarını ve sorunlarını gidermeye çalışırız o elbette ki bizim ahlaklı oluşumuzu ve vatandaşların görevlerimizden biri olan davranışımızı yerimize getirmesine yardımcı olabilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.