Ders Notları

Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydınız, broşürünüzde o ülkenin hangi alanlardaki özelliklerine yer verirdiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydınız, broşürünüzde o ülkenin hangi alanlardaki özelliklerine yer verirdiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydınız, broşürünüzde o ülkenin hangi alanlardaki özelliklerine yer verirdiniz? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü oluşturmak isteseydim Eğer ülkenin en önemli yerlerini tarihi özelliklerini doğal güzelliklerini ve meşhur olan yemeklerini broşür içerisinde yer alarak ülkeyi tanıtırım.


Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydınız, broşürünüzde o ülkenin hangi alanlardaki özelliklerine yer verirdiniz? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Bir ülkeyi tanıtmak için hazırlanan broşürlerde Bir ülkenin ilk olarak doğal güzellikleri tarihi özellikleri tarihi yemekleri şehirleri denizleri dağları gibi özellikler anlatılarak ülkeyi tanıtmak gerekmektedir. Ülkemizi tanıtmak gerekirse ilk olarak tarihi güzellikleri anlatmamız Örneğin Ayasofya Camii Nemrut Dağı cennet cehennem şelaleleri Efes Antik Kenti gibi özellikler anlatılmalı Ayrıca bunların yanında doğal güzellikleri aktaran şelalelerimiz doğal tabiatlarımız anlatılması ayrıca künefe baklava gibi meşhur olan yiyeceklerimizin tanıtarak broşürde yer alması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydım, broşürümde o ülkenin  şu alanlarına yer verirdim.Tarihi eserlerine,güzel manzarası ve görüntüsü olan yerlere yer verirdim.Böylelikle herkesin ilgisi broşürde olurdu çünkü güzel manzarayı herkes sever.Mesela manzara olarak denizlerin,dağlarını, ormanlarını gösteririm. Kesinlikle yemeklerinde yer verirdim .Böylelikle herkesin ilgisi bu broşürde olurdu.Bence bütün broşürler böyle yapılmalı.

  2. Bir ülkenin turizm’in i anlatmak ve o turizm’e ilgi çekmek için bir broşür hazırlamak istersem öncelikle hazırlamış olduğum o ülkenin tarihi içerikleri bulunan ve tarihi hakkında bulunan yapıtlarını broşürü eklemek isterdim çünkü bir ülkenin tarihini öğrenmek o ülkede yaşamış olan savaşları ve yenilikleri görmek o ülkenin tarihini anlamak için çok önemlidir.hazırlamış olduğumuz broşür ün içinde yer alan müzeler tarihi yapıtlar ve bu konuda yapılmış tarihi araştırmalar o ülkenin geçmişini çok iyi gösterebilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.