Ders Notları

Geleneksel çocuk oyunlarını günümüzdeki oyunlarla karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Geleneksel çocuk oyunlarını günümüzdeki oyunlarla karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz? Sorusunun Kısa ve Uzun Cevabı


Geleneksel çocuk oyunlarını günümüzdeki oyunlarla karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz? sorusunun kısa cevabı;


Cevap:   Geleneksel oyunları günümüzdeki oyunlarla karşılaştırırsak ayar Geçmiş dönemde yer alan oyunları kişisel ve sosyal yapının gelişmesinde katkıda bulunurken günümüzde var olan bilgisayar oyunları tablet gibi oyunlar ise çocukların gelişimini zayıflatmak da ayrıca Asosyal bir yapıya kavuşturduğu görülmektedir.


Geleneksel çocuk oyunlarını günümüzdeki oyunlarla karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz? sorusunun uzun cevabı;


Cevap: Geçmiş dönemde oynanan oyunlara bakılırsa toplum içerisinde çocukların gelişimi için toplumsal yapının bir arada kalarak toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın ön planda olduğu aile yapısı ile beraber çocukların zihinsel ve Bedensel olarak gelişimini sağlayan birçok özelliği yer almaktadır.  Ancak günümüzde yer alan oyunlara bakıldığı zaman çocukların Biz insan olarak ve toplumsal dayanışma olarak gerilemesine neden olan bilgisayar oyunları tablet gibi oyunlar çocukların kendi içerisinde Asosyal bir yapıya sahip olmasına neden olan bir duruma gelmektedir. Bizlerin yapması gereken toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın artması için bilgisayar oyunları tablet gibi kişilerin gelişimini engelleyen oyunlar yerine çevremizde ve mahallemizde güvenli oyun alanları oluşturan çocukların daha verimli ve daha iyi bir şekilde bir arada kaynaşarak gelişimini sağlayan oyunlara öğrenmelerini sağlamak olabilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geleneksel çocuk oyunları bizim için çok önemli oyunlardır.Her çocuğun oynadığı geleneksel çocuk oyunları ve eskiden oynanan oyunlar çok güzel oyunlardır ve insanları sağlıklı  bırakır  ve hiçbir zarar vermez çocuk oyunları şu anki oynanan çocuk oyunlarına fazla benzemez eskideki çocuk oyunları şu anda çok fazla oynanmamaktadır. Genellikle dışarıda oynanan oyunları tercih etmezler. Bilgisayar, tablet, telefon oyunları tercih ederler ama bu oyunlar çocuklara zarar verir o yüzden dışarıda oynanan oyunlar çocuklar için çok çok daha güzeldir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.