Ders Notları

Yardıma muhtaç hayvanlar için neler yapılabilir?

3. Sınıf Türkçe Yardıma muhtaç hayvanlar için neler yapılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yardıma muhtaç hayvanlar için neler yapılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremiz de yardıma muhtaç bir çok sokak hayvanı vardır. Bu hayvanlar için yapabileceğimiz bir çok şey vardır. Kediler ve köpekler için mahallelerimize belli noktalara mama, süt ve su bırakabiliriz.

Onları soğuktan ve dışarıdan koruyacak barınaklar yapabiliriz. Yaralı yada sakat ise bir veteriner ile görüşüp kontrollerini yaptırabiliriz.


Yardıma muhtaç hayvanlar için neler yapılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mahallemizde, çevremizde, sokaklarda bir çok yardıma muhtaç sahipsiz hayvanlar görürüz. Bu hayvanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmalıyız.

Hayvan sahibi olmak isteyen arkadaş ve akrabalarımıza petshoptan para vererek değilde sokaktaki sahipsiz hayvanları sahiplenmesi gerektiğini aşılamalıyız. Bizde arkadaşlarımızla birlik olarak mahallelerimize mama, süt ve su gibi beslenmeleri için kapların içerisinde yiyecekler bırakmalıyız.

Onlara küçük barınaklar yaparak koruma altına almalıyız. Bir sakatlığı varsa yada yaralanmışsa bir veterinere götürüp kontrol ettirmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bakıma ihtiyacı olan hayvanların sağlık sorunlarıyla ilgilenmek beslenmelerinde yardımcı olmak hasta veya yaralı ise veterinere götürüp tedavisini yapmak oldukça önemlidir. Hayvanlar dilsiz ve çok özel varlıklardır. Hayvanlar insanlar tarafından sevindiği zaman çok sadık canlılardır. Hayvanlar yalnız ihtiyaç olduğu zaman değil sıcak ve soğuk günlerde beslenme barınma ve bakım gibi bir çok ihtiyacı yardımcı olmak insanların görevleri arasında yer alır. Örneğin sıcak yaz günlerinde susayan birçok hayvan vardır. Ayrıca soğuk kış günlerinde yağmurdan ve kargı’dan ayrıca soğuktan korunmak isteyen yavrularıyla barınmaya ihtiyaç duyan hayvanları yardımcı olmak ve onlara bir barınak hazırlamak hayvanların bakımı için oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.