Ders Notları

Teknolojinin toplum hayatına etkisi hakkında kitap veya gazete haberi getiriniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Teknolojinin toplum hayatına etkisi hakkında kitap veya gazete haberi getiriniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Teknolojinin toplum hayatına etkisi hakkında kitap veya gazete haberi getiriniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

‘Teknoloji bağımlılığında birinci sorumlu anne-babaların elindeki telefonlar’

PSİKİYATRİST Savaş Öztürk, “Teknoloji bağımlılığında birinci sorumlu, anne babaların elindeki telefonlardır. Beden dilimizle çocuğumuza internetin iyi olduğunu anlatırken, ağzımızla da internette fazla vakit geçirmemesi gerektiğini söylüyoruz. Ama çocuklar sözleri değil, gördüklerini örnek almaktadır” dedi. HÜRRİYET


“Teknolojinin toplum hayatına etkisi hakkında kitap veya gazete haberi getiriniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

“Teknolojinin ardındaki pedagojiyi sorgulamamız gerek”

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), “2021 yılı Çocuklarda Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması”na göre, internet kullanımı, 6-15 yaş grubundaki çocuklar için 2013’te yüzde 50,8 iken 2021’de yüzde 82,7 oldu. Bilfen İlköğretim Kurumları Bilişim Teknolojileri Bölüm Başkanı Celale Esra “Asıl sorgulamamız gereken oranlar değil, bu oranların arkasındaki teknolojiyi kullanma amaçları, uygulanan pedagojidir” dedi. HÜRRİYET

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Örnek aldınız bir doğal afet olan deprem elbette ki birçok yıkıma sebep olmaktadır. Yer kabuğunun şiddetli bir şekilde sallanması farkların çatlaması da ortaya çıkan deprem elbette ki ülkemizde de geçmiş dönemlerde can ve mal kaybına sebep olan çok büyük bir doğal afet olarak bilinmektedir deprem afeti yalnız ülkemizde de birçok ülkede şiddetli bir şekilde ortaya çıkmaktadır deprem en çok meydana gelen doğal afetler arasındadır özellikle son dönemlerde depremin etkileri hissedilmektedir.

  2. Teknolojinin insan hayatındaki yeri ve önemi her zaman oldukça fazladır çünkü günümüzde teknoloji ile ben faydalandığımız birçok araç gereç bulunmaktadır evimizde okulumuzda hastanelerde ulaşımda iletişimde ve çeşitli birçok alanlarda teknolojiden faydalanmaktayız teknolojinin birçok olumlu etkisi vardır teknoloji günümüzde insanların olmazsa olmaz bir parçası olarak görülmektedir. Teknoloji sayesinde birçok olanakları ve fırsata sahip olabildiğimizi söyleyebiliriz bunların çevremizde farklı birçok örnek verebilmekteyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.