Çevre neden önemlidir? Çevremizi neden korumalıyız? Açıklayınız.


Fen Bilimleri Ogretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Çevre neden önemlidir? Çevremizi neden korumalıyız? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Çevremizi korumak için yapmamız gereken önlemler şu şekilde sıralayabiliriz;
Çevremizde bulunan sahipsiz kedi köpek gibi sokak hayvanlarını beslemeli sıcak yaz günlerinde kapımızın önüne bir kap su koymalı kış günlerinde ise sıcak bir ortam sağlamak için barınak imkanı sunmalıyız.
İnsanları aşırı avlanma ve hayvanların soylarını tüketmeye karşı bilinçlendirmeli avlanma yasaklarına uymalarını sağlamalı olmayan kişileri de gördüğümüzde yetkililere bildirmemiz gerekir.
İnsanların doğayı hızlı şekilde kirletmesine engelleyebilmek için tehlikeli atıkların doğaya gitmemesi için atık geri dönüşüm kutularında biriktirmeye öğretmeli atık kutularını belirli yerlerde konuşlandırmalı evlerimizden başlayarak çöpleri ayrı ayrı biriktirmeye öğrenmemiz gerekir. Doğadan hızlı yok olabilecek ürünlerin üretilmesini özen gösterilmeli plastik pil gibi atıkların kesinlikle doğaya atılmasını engellemeliyiz.
Çevreyi korumanın bir farklı şeklide enerji tasarrufuna özen göstermemiz gerekir. İnsanlar günü içerisinde işlerine okuluna giderken taşıtlar kullanırlar toplu taşıtlara binmeye insanlara alıştırmalı araçların egzozlarından çıkan zararlı gazların havaya karışmasına engellemelidir. Ayrıca yenilebilir enerjiyi kullanmaya insanları teşvik etmeliyiz devlet politikası olarak güneş enerjisinden rüzgar enerjisinden yararlanmak için bu alanlara yatırım yapmalı termik santraller gibi doğaya hava kirliliğine sebep olacak enerji yatırımları yapılmasının devlet olarak politikalarından çıkarmaları gerekir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevre neden önemlidir? Çevremizi neden korumalıyız? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!