Ders Notları

Çevrenizi gözlemleyerek çevre sorunlarına neden olan insan faaliyet ve davranışlarından 10 tanesini maddeler hâlinde yazınız.

5. Sınıf Fen Bilimleri Çevrenizi gözlemleyerek çevre sorunlarına neden olan insan faaliyet ve davranışlarından 10 tanesini maddeler hâlinde defterinize yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Maddeler halinde Çevrenizi gözlemleyerek çevre sorunlarına neden olan insan faaliyet ve davranışlarına örnekler şunlardır ;

 1. Araçların sürekli olarak artması
 2. Gübre ve zirai ilaçların artması
 3. Atıkların atılarak çevreye zarar verilmesi
 4. Bilinçsiz otlama alanının kullanımı
 5. İnsan nüfusunun sürekli arması
 6. Sulak alanlarının bilinçsiz kullanımı
 7. Suların kirletilmesi
 8. Havanın gazlarla kirletilmesi
 9. Nükleer enerjinin kullanımı
 10. Bilinçsiz şehirleşme


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Çevremizde gözlemlemiş olduğumuz çevre sorunları ile ilgili örnek vermek istersek öncelikle çevre kirliliği ve ses kirliliğine sebep olan trafiği örnek olarak verebiliriz. Araçlar hava ses kirliliği ve çevre kirliliğini de beraberinde getirir özellikle nüfusun hızla artması ve buna örnek olarak ihtiyaç olarak kullanılan araçlar çevreyi kirleten en büyük faktörler olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra denizlerimizin iletilmesi akarsularımızın gideriz bir şekilde dip edilmesi ve kirletilmesine çevre kirliliğine örnek olarak verilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.