Yaşadığımız ortamda çok çeşitli canlıların bulunmasının biz insanlara etkisi nedir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Yaşadığımız ortamda çok çeşitli canlıların bulunmasının biz insanlara etkisi nedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Olumlu yönde etkilemektedir. Biz insanların tarımsal faaliyetleri örnek verecek olursak ; zararlı olan canlıların diğer canlılar tarafından ırkının azaltılması bizlere zarar veren canlıların en aza indirilmesi anlamına gelmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yaşadığımız ortamda çok çeşitli canlıların bulunmasının biz insanlara etkisi nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bulunduğumuz ortamda canlı çeşitliliğini fazla olması demek elbetteki bir döngü olan canlıların beraber bir şekilde yaşamış olmalarını ve bu döngüde ihtiyaçlarını karşılayan bildiklerinle çeşitli etkileşimlerin olayların ve yaşam döngüsünün donebildigini gösteren en büyük işarettir. Zaten hayvanların bitkilerin çeşitliliğin yok olması demek çeşitli iklim sıkıntıları ve çeşitli doğa olayları sonucu ortaya çıkmaktadır bunların herhangi birinin dünyadan yok olması demek yaşam döngüsünü ve canlıların döngüsünün ciddi şekilde etkilemektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!