Ders Notları

Ülkemizde yaşayan çocukların dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla uyum içinde hareket etmesi niçin önemlidir?

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizde yaşayan çocukların dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla uyum içinde hareket etmesi niçin önemlidir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyanın farklı ülkelerinden birçok çocuğun Türkiye’ye davet edilerek ülkemize gelmeleri ile gerçekleşen bir etkinliktir. Bu ülkelerden gelen çocuklarla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanır gelen çocuklara bizim misafirlerimizdir.
Onlarla uyum içerisinde olarak memnun kalmaları mutlu olmaları ülkemizi sevmeleri sağlarsak ülkeler arasında toplumlar birbirlerine tanıyarak dostluk ilişkileri geliştirmiş oluruz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizde yaşayan insanlar ve diğer ülkelerden gelen insanların çocuklarının birbirine içerisinde uyumlu bir şekilde yaşaması oldukça önemlidir çünkü çocuklarımıza küçük yaştan itibaren eşitliği uyumu adaleti ve bilmeceli ayrım yapmaksızın sevmek gibi temel anlayışı ve ahlaklı benimsediğini zaman bu şekilde buyurler. O zaman her zaman birbirine karşı saygılı olmalıdır farklı düşünceleri farklı kültüre sahip olsa bile bir toplumda yaşadıkları için toplumun güvenli olması toplumu ayakta tutan değerlere sağlanması ve toplumda eşitliğin olabilmesi için her zaman birbirine karşı saygılı hoşgörülü ve empati kurarak yaklaşmaları gerektiğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.