Ders Notları

İnsanların anlaşabilmesi için aynı dili konuşması gerekir mi? Neden?

7. Sınıf Türkçe Kitabı İnsanların anlaşabilmesi için aynı dili konuşması gerekir mi? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“İnsanların anlaşabilmesi için aynı dili konuşması gerekir mi? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Dil kendimizi ifade ettiğimiz ve birbirimiz ile kolay bir iletişim yapabilmek için en büyük araçtır.

İnsanlar aynı dili konuşmazlarsa belirli konularda anlaşılabilseler bile genel olarak birbirlerini anlayamaz ve beraber yaşamaları mümkün olmaz.


“İnsanların anlaşabilmesi için aynı dili konuşması gerekir mi? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Dil insanların kendilerini ifade etmesini sağlayan ve birbirlerini anlamalarını kolaylaştıran en büyük araçtır.

Üzüntülerimizi, sevgilerimizi , sevinçlerimizi ve bütün duygularımızı beden dili katkıda bulunsa da dil ile ifade ederiz.

Bilmediğimiz bir kişi ile her ne kadar aramızda bir sevgi bağı olsa da bu sevgi bana ilerlemez ve kuvvetleşmez.  Birbirimizi anlayamadığımız için beraber yaşamakta güçlük çeker ve aynı dili konuşan insanları tercih ederiz.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanların duygularını anlatabilmesi veya kendini anlatabilmesi için aynı dili konuşması önemlidir fakat aynı dili konuşmadan da hareket dediğine veya herhangi bir konuda anlaşarak da birbirimizi anlayabiliriz aynı dili konuşmak elbette ki birbirimizi anlamak için önemli olabileceği gibi farklı türde de insanlar birbirini anlayabilir yukarıdaki bilgi ve cevapları bakarak 7 sınıf Türkçe ders kitabında yer alan ödevimi hemen yaptım ödevimdeki tüm bilgi ve cevapları Forum sayfa sitesi ailesine buldum bu sayfadaki bilgi ve cevaplar çok güzel bu sayfadaki bilgi ve cevaplara baktığımız zaman birçok konuda bilgi sahibi olabiliyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.