İçinde bulunduğumuz gruplarda, hak ve sorumluluklarımıza göre hareket etmemiz niçin önemlidir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı İçinde bulunduğumuz gruplarda, hak ve sorumluluklarımıza göre hareket etmemiz niçin önemlidir? Planlı bir yaşam sürdürmenin önemini açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“İçinde bulunduğumuz gruplarda, hak ve sorumluluklarımıza göre hareket etmemiz niçin önemlidir? Planlı bir yaşam sürdürmenin önemini açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İçinde bulunmuş olduğumuz gruplarda hak ve sorumluluklarımıza göre hareket etmek grubun devamını ve kimsenin mağdur olmadan amaca ulaşmayı sağlayacaktır.

Planlı bir yaşam sürdürmek hayatımızın verimli olarak geçmesine ve başarıya ulaşmamızda bize yardımcı olacak en büyük etkendir.


“İçinde bulunduğumuz gruplarda, hak ve sorumluluklarımıza göre hareket etmemiz niçin önemlidir? Planlı bir yaşam sürdürmenin önemini açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İçinde bulunmuş olduğumuz gruplarda herkese düşen belirli hak ve sorumluluklar vardır.

Haklarımız bilmek mağdur olmamamız açısından değerlidir. Aynı şekilde grubun diğer üyelerin de haklarının olduğunu bilmek onlara saygı duymamıza ve aramızda bir sevgi ve saygı bağının olmasına sebep olacaktır.

Herkesin sorumluluğunu yerine getirdiği bir alanda grup mutlaka başarıya ulaşacak ve kimse mağdur olmayacaktır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

İçinde bulunduğumuz gruplarda, hak ve sorumluluklarımıza göre hareket etmemiz niçin önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Sorumluluklarımızı bildikten sonra sorumluluklarımızı yerine getirmek hem kendimiz hem de çevremizde bulunan insanlar için görevlerimizi tamamlamamız anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Görev ve sorumluluklarımız bizlerimizin ihtiyaçlarını karşılar bizlerin diğer insanlara karşı olan görevlerini tamamlar harita zamanımızı iyi bir şekilde kullanmamıza yardımcı olur hiçbir görevini ve sorumluluğunu yerine getirmeyen bir kişi her zaman çevresine kadar karşı duyarsız ve çevresine karşı sorumsuz olarak görülebilir her zaman biz çocukların bile onlara düşen görev ve sorumlulukları olduğunu bilmeliyiz.
Tuğçe
Hak ve özgürlüklerimizi farkında olmak ve hak ve özgürlüklerimizi öğrenmek oldukça önemlidir bir kişi hak ve özgürlüklerine tanıdığı zaman ve bildiği zaman ona göre bir yaşam sürer her çocuğun temel hak ve özgürlüklerinden faydalanabileceği ortamlara sahip olmalıdır hak ve özgürlüklerini kullanamayan bir birey mağdur olabilir çeşitli sorunları yaşayabilir ve çeşitli konularda eksik kalabilir bu sebeplerden dolayı sorumluluklarımızın farkında olmalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!