Ders Notları

15 Temmuz şehitlerinden birinin yaşam öyküsünü araştırınız.

6. Sınıf Türkçe 15 Temmuz şehitlerinden birinin yaşam öyküsünü araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


15 Temmuz şehitlerinden birinin yaşam öyküsünü araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: 15 temmuz kahramanlarından Ömer Halis Demir 20 şubat 1974 te Niğde bin Bor ilçesinde doğmuştur. 15 temmuz gecesi 2016 da Ankara Gölbaşı da özel kuvvetler komutanlığına görevli iken komutanlığı ele geçirmeye gelen tuğgeneral semih teraziyi öldürerek komutanlığı girmesini engellemiş kendisinde hain askerler tarafından vurularak şehit edilmiştir.


15 Temmuz şehitlerinden birinin yaşam öyküsünü araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ömer Halis Demir Niğde bin Bor ilçesinde dünyaya gelen 1974 doğumlu onurlu bir Türk askeridir. Yedi çocuklu bir ailede büyümüştür. Eğitimini Niğde in çukurkuyu beldesinde gerçekleştirmiştir. Yaz tatillerinde çobanlık yaptı. Türk silahlı kuvvetleri deki sınavı kazanarak astsubay oldu.

Türkiye sınırları içinde ve dışında çeşitli görevlerde bulundu. 15 Temmuz gecesi vurduğu Semih terzi ile Afganistan’a görev yaptı. 15 Temmuz gecesi özel kuvvetler komutanı Zekai Aksakallı tarafından aldığı emirle hain tuğgeneral semih teraziyi göğsünden vurarak öldürmüş kendisi ise darbeci hainler tarafından şehit edilmiştir. Bunun sonucunda özel kuvvetlere giremeyen darbeciler, orduyu tamamlama yönetemedikleri için darbe başarısız olmuştur. Bunun için Ömer Halis Demir bir vatan kahramanıdır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.