Ders Notları

Peygamberlerin hayatını öğrenmek insana ne gibi faydalar sağlar?

6. Sınıf Din Kültürü Peygamberlerin hayatını öğrenmek insana ne gibi faydalar sağlar? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bir insan tanımadığı bir kimseyi sevemez. Hakkında duymuş olduğu kötü sözleri ve eleştiriler konusunda da bir fikri olmaz . Peygamberin hayatını bilmek, onu sevmeye, onu örnek almaya ve dini sevmeye götürür. İbadetlerin ve İslam’ın nasıl anlaşılması gerektiğini bizlere öğretir. Kuranın yaşam biçimini bizlere gösteren kişiyi anlamak , Kur’ an ‘ı anlamak demek olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem doğruyu bulmak ve güzelliği anlamak için insanlara gönderilmiş olan son peygamber olarak bilinmektedir peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem merhamet ve rahmet peygamberidir peygamber efendimizin çok güzel ahlaka vardır peygamber efendimiz her zaman yardımlaşmayı ve dayanışmayı ve temizliğine büyük önem veren davranışlarını ve hadislerin sıkça duyarız peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in hayatını öğrendiğimiz zaman hayatımız boyunca birçok güzellikleri ve ahlaka sahip olduğumuzu biliriz İslam hakkında bilgi ediniriz edilmiş olduğu bilgilerle hayatımıza yön verebiliriz güzel ahlakla kazandığımız bir söz faydaları da

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.