Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir?


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu ödüllendirme, ailecek beraber okuma saatlerinin yapılması ve seveceği kitaplardan yastık yanı kitap yapılarak okuma alışkanlığı kolay bir şekilde kazandırılabilir.


Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu yastık başı kitabımızın olmasıdır. Ayrıca Bir insan kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için aile içerisinde en az 1 saat şeklinde kitap okuma saatinin yapılması gerekmektedir. Aile saati ve yastık başı kitaplarla okuma alışkanlığı kesin bir şekilde etkili olacağına inanıyoruz.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir insana okuma alışkanlığını edindiren önemli etken aile ve öğretmendir. Evimize ayrı bireylerimiz kitap okuduğu zaman ve kitaba ayrı bir önem verdiği zaman okumanın kıymetini bildikleri zaman bizlerde ona yönelik bireyler olarak yetişiriz. Ayrıca okula başladığımız ilk günden itibaren öğretmenlerimizin vermiş oldukları kitapları severek okuruz kitap okumanın önemini öğretmenimiz her defasında bize söyler kitap okuduğumuz zaman yalnız Türkçe dersine değil tüm derslerde başarımızın artacağını vurgular küçük yaştan itibaren kitap okuma alışkanlığını edindiğimiz zaman hayatımız boyunca kitap okumayı alışkanlık haline getiririz çünkü kitaplar farklı dünyalara açılan kapılar gibidir Ayrıca vermiş olduğu bilgiler sayesinde kitapların binlerce okuyabileceğimiz yeni bilgilere de sahip olduklarını söylemek mümkündür
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!