Ders Notları

Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir?

6. Sınıf Türkçe Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu ödüllendirme, ailecek beraber okuma saatlerinin yapılması ve seveceği kitaplardan yastık yanı kitap yapılarak okuma alışkanlığı kolay bir şekilde kazandırılabilir.


Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu sizce nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir insana kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu yastık başı kitabımızın olmasıdır. Ayrıca Bir insan kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için aile içerisinde en az 1 saat şeklinde kitap okuma saatinin yapılması gerekmektedir. Aile saati ve yastık başı kitaplarla okuma alışkanlığı kesin bir şekilde etkili olacağına inanıyoruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insana okuma alışkanlığını edindiren önemli etken aile ve öğretmendir. Evimize ayrı bireylerimiz kitap okuduğu zaman ve kitaba ayrı bir önem verdiği zaman okumanın kıymetini bildikleri zaman bizlerde ona yönelik bireyler olarak yetişiriz. Ayrıca okula başladığımız ilk günden itibaren öğretmenlerimizin vermiş oldukları kitapları severek okuruz kitap okumanın önemini öğretmenimiz her defasında bize söyler kitap okuduğumuz zaman yalnız Türkçe dersine değil tüm derslerde başarımızın artacağını vurgular küçük yaştan itibaren kitap okuma alışkanlığını edindiğimiz zaman hayatımız boyunca kitap okumayı alışkanlık haline getiririz çünkü kitaplar farklı dünyalara açılan kapılar gibidir Ayrıca vermiş olduğu bilgiler sayesinde kitapların binlerce okuyabileceğimiz yeni bilgilere de sahip olduklarını söylemek mümkündür

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.