Ders Notları

Teknolojik ürünleri yanlış kullanmanın zararlarına hangi örnekleri verebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Teknolojik ürünleri yanlış kullanmanın zararlarına hangi örnekleri verebilirsiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknolojik ürünleri yanlış kullanmanın zararlarına hangi örnekleri verebilirsiniz? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :

Teknolojik ürünleri yanlış kullanmanın zararlarına bir çok örnek vermek mümkündür. Örneğin teknolojik ürünleri yanlış kullandığımız zaman Gözlerimiz bozulabilir işitme duyumuz azalabilir veya yok olabilir bedenimiz radyasyona maruz kalabilir ve çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya gelebiliriz.


Teknolojik ürünleri yanlış kullanmanın zararlarına hangi örnekleri verebilirsiniz? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap :

Teknolojik ürünlerin yanlış kullanımının zararlarına karşı alınması gereken birçok önlem olduğunu bilmek gerekmektedir teknolojik ürünler bizlerin hayatımızda daha kolay yaşayabilmesi ve işlemlerimizi daha kolay yerine getirebilmemiz amacıyla icat edilmiş olan faydalı araçlar olduğu kabul edilmektedir.

Ancak teknolojik ürünlerin yanlış kullanımının zararları insanları Gün geçtikçe Bedensel olarak zihinsel olarak geriye götürdü kabul edilmektedir Bu yanlış kullanımı ve zararları Örnek vermek gerekirse insanların yakından teknolojik aletlere bakarak göz kaybına uğraması Yüksek sesle müzik dinleyerek duyma kaybına uğraması ve radyasyona maruz kalarak beyinsel fonksiyonlarının zarar görmesi bunlara verilebilecek en güzel örneklerin başında gelmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teknolojik aletleri çok fazla kullandığımız zaman belimizde ve gözlerimizde ağrı olabilir. Ayrıca teknolojik aletleri çok fazla kullandığımız zaman görev ve sorumluluklarımızı zaman ayıramaz ve arkadaşlarımızla oyun oynamaya fırsat bulamayız teknolojik aletlerde fazla zaman geçirmek dışarıda zaman geçirmenin önüne geçmektir bu sebeple sosyalleşme arkadaş bulma ve sohbet etme gibi birçok olumlu ve güzel davranıştan uzak kalmış oluruz teknolojik aletleri de fazla zaman geçirmek biz çocukların psikolojik olarak birçok yönde etkilediği de söylenebilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.