Ders Notları

Evinizde beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Evinizde beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinizde beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Evimizde beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere örnek vermek gerekirse ; buzdolabı, doldurucu, firitoz, mikro dalga fırın, fırın gibi evlerimizde beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere verilebilecek güzel örneklerdir.


Evinizde beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Evlerimizde bizlerin beslenme alanında daha kolay daha lezzetli ve daha güzel yemekler elde edebilmesi amacıyla beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere bir çok örnek verilebilmektedir.

Evlerimizde kullanmak amacıyla beslenme alanında kullanılan teknolojik ürünlere örnekler şunlardır ; fırın, buzdolabı, derin dondurucu, mikro dalga fırınlar, ekmek yapma makinesi, kahve ve çay makineleri, fritöz gibi teknolojik ürünlere örnekler verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüzde evimizde kullandığımız ve yemek yapmaya yardımcı olan birçok teknolojik alet bulunmaktadır..Buna örnek vermek istersek fırınlı ocak mikser hamur yoğurma makinesi mutfak robotları mikrodalgalar tost makineleri örnek verilebilir. Bu teknolojik aletler günümüzde hemen hemen her evde mevcuttur bu teknolojik aletler sayesinde yapacağımız için çok rahat ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.