Ders Notları

Yaşadığınız yer ve çevresinde görülen iklim tipi ile burada yetiştirilen ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Yaşadığınız yer ve çevresinde görülen iklim tipi ile burada yetiştirilen ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Yaşadığınız yer ve çevresinde görülen iklim tipi ile burada yetiştirilen ürünlere başka hangi örnekleri verebilirsiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yaşadığım yer Akdeniz bölgesidir. Burada Akdeniz iklimi sahiptir ve burada pamuk, tütün, narenci denen portakal limon ve mandalina, domates biber ve muz üretimi çok şey yapılmaktadır.

Yaşadığım yer Karadeniz bölgesidir. Burası Karadeniz iklimine sahiptir ve fındık, çay, mısır balık üretimi üst safhadadır.

Yaşadığım yer iç Anadolu bölgesidir. Burada tahıl, şeker pancarı, soğan, patates, kabak, ayçiçeği, fasulye nohut, mercimek ve özellikle hayvancılık çok yaygındır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabında yer alan bilgi ve cevapları sayesinde her zaman sosyal bilgiler dersine başarılı hızlı bir şekilde tamamlayabiliyorum sosyal bilgiler dersinde birçok konuyu bu sayfaya bakarak anlıyorum Forum sayfa sitesi ailesinin vermiş olduğu bilgileri çok beğendiğimi söylemek isterim 5 sınıfa geçtiğim yıldan itibaren bu sayfadaki bilgi ve cevapları sayfada çok başarılı bir öğrenciyim çünkü ödevlerimi dersi tekrarlar mı performans ödevlerimi yazılılarımı ve tüm bilgileri bulabildiğim bu sayfaları çok minnettar olduğunu söylemek isterim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.