Ders Notları

Bizler de yoksul ve yetimlere yardım etmek için neler yapabiliriz?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bizler de yoksul ve yetimlere yardım etmek için neler yapabiliriz? Bulduğumuz çözüm önerilerini arkadaşlarımızla konuşalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bizler de yoksul ve yetimlere yardım etmek için neler yapabiliriz? Bulduğumuz çözüm önerilerini arkadaşlarımızla konuşalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bizler yoksul ve yetimlere yardım etmek amacıyla okullarımızda yardım kampanyaları düzenlenebilir çevremizde ailemizin ve komşularımızın yardımı ile maddi ve manevi destekler Yapılabilir Ayrıca çevremizde var olan yoksul ve yetimler için belediyeye başvurabilir ve bunlara yiyecek ve maddi yardımda bulunmalarını sağlayabiliriz.


Bizler de yoksul ve yetimlere yardım etmek için neler yapabiliriz? Bulduğumuz çözüm önerilerini arkadaşlarımızla konuşalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Maddeler halinde Yoksul ve yetimlere yardım etmek için yapılması gerekenler şunlardır;

  • Okuldan yardım kampanyaları düzenlenebilir.
  •  mahallede maddi ve yiyecek kampanyaları yapılabilir.
  •  belediyeler yardımı ile yoksul ve yetimlere yardım yapılabilir.
  •  Cumhurbaşkanlığı’na mesaj yazıp yardım istenebilir.
  •  Sosyal Yardımlaşma kurumlarından yoksul ve yetimlere maddi ve yiyecek desteği sağlanabilir.
  •  Kızılay Eğitim Sen gibi derneklerden yoksun ve yetimlerin eğitim olanakları için yardım istenebilir.

 yukarıda yer alan maddelere göre yoksul ve yetimlere yardım etmek için bizlerin elinden gelen birçok olanak bulunmaktadır Önemli olan yoksul ve yetimler için bu olanakları en iyi şekilde değerlendirmek ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gerekli mercekleri başvuru yapmak olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türk toplumu ve Müslümanlık tarihi yetim ve öksüzlere göz etmiş yetim ve öksüzlere nin ihtiyaçlarını giderme ve onları konumlarından dolayı şefkatle sevmişlerdir.çevremizde yetim ve öksüz varsa onların ihtiyaçlarını gidermek yanlarında olduğumuzu hissettirmek şefkat ile yaklaşmak ve onlara kardeşlik anne babalık yapmak yapabileceğiniz ahlaki davranışlar arasında yer alır. Eğer maddi durumumuz el veriyorsa onların ihtiyaçlarını gidermek ve ihtiyaçları yoksa manevi olarak yanlarında bulmamız gerekmektedir. Türk toplumu yetim ve öksüzlere gözetmeyi ve onları ihtiyaçlarını gidermeyi onların yanında bulunmayı bir görev olarak bilmistir.bizler de elimizden geldiği kadar ister bir kalem ister bir tabak yemek isterse güzel bir söz olsun yetim ve öksüz e vereceğimiz ne olursa olsun hayır ve hasenatinin yüksek olduğunu bilmemiz gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.