Ders Notları

Parka gittiğinizde hangi oyuncaklarla oynamaktan keyif alırsınız? Neden?

8. Sınıf Türkçe Parka gittiğinizde hangi oyuncaklarla oynamaktan keyif alırsınız? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Parka gittiğinizde hangi oyuncaklarla oynamaktan keyif alırsınız? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Parka gittiğim zaman en çok sevdiğim salıncak ve spor aletleri. Eskiden kaydırağı da severdim ama galiba insan büyüdükçe spor aletlerinde vakit geçirmek daha çok hoşuna gidiyor.


Parka gittiğinizde hangi oyuncaklarla oynamaktan keyif alırsınız? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ben küçük yaşlardan beri parkta oynamayı çok severim. Salıncakta sallanmak, kaydırak gibi tüm oyunlar eğlenceli. Son zamanlarda spor aletleri de parklarda olmaya başladı. Artık neredeyse her parkta spor aletleri var. Salıncağa binmek güzel olsa da artık daha çok spor aletleri benim dikkatimi çekiyor. Spor aletlerinde egzersiz yapmak hem spor yapmak açısından vücuduma iyi geliyor hemde arkadaşlarımla veya tek başıma eğlenceli vakit geçirmemi sağlıyor. İnsanların yaşı ilerleyince artık salıncak bazen güzel olsa da kaydırak gibi oyuncaklar yerine kendisine daha çok hitap eden oyunları oynamak istiyor.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Parka gittiğimiz zaman genellikle parkta bulunan salıncak kaydırak tahtada ve ve Spor aletleri ile zaman geçirmeyi seviyorum. Ayrıca park’a gittiğimiz zaman beraberim de götürdüm topla oyunlar oynamayı ve top oyunlarını arkadaşlarımla beraber oynamayı da severim. Park’a gittiğimiz zaman kum da oynamak da eğlenceli olabilir. Funda kova kürek tarak gibi adetlerimiz varsa kumdan Kale yapmak ve eğlenceli zaman geçirmek de güzel olur. Ayrıca park’ta piknik yapmak piknik yaparken sevdiklerimizde sohbet etmek ve zaman geçirmek de çok güzel olabilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.