Ders Notları

Namaz ibadetinin İslam dinindeki yeri ve önemi hakkında bilgi veriniz.

6. Sınıf Din Kültürü Namaz ibadetinin İslam dinindeki yeri ve önemi hakkında bilgi veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hadisi şeriflerde “Namaz dinin direği, imanın yarısı” diye geçmektedir. Namaz islamın şartlarından ve imandan sonra gelen ve ahirette imandan sonra hesaba çekileceğimiz ilk şeydir. Bu yüzden Müslüman namaz kılmalı ve namazlarına önem göstermelidir. Kuranı Kerimde birçok yerde namaz geçmekte ve dikkatli kılınması gerektiği vurgulanmıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yüce kitabımız kur’an-ı Kerim’de peygamber efendimizin hadis-i şeriflerinde ve birçok alemin buyurduğu gibi namazın önemi değeri oldukça yüksek olan bir ibadet olarak bilinmektedir namaz İslamın şartlarından biridir namaz 5 vakit olarak bilinmektedir sabah namazı öğle namazı ikindi namazı akşam namazı ve yatsı namazı olmak üzere farz olarak alınmış ve Müslümanların ergenlik çağına girmesi akıl dengesi yerinde olması şartıyla namazlarını eksiksiz ve tam bir şekilde vakfında kurması buyrulmuştur namaz ibadetinin Hayri çoktur namaz Allah’a kavuşturur namaz Hidayet ettir namaz temizliği ve sağlığın bize verir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.