Ders Notları

Namaz ibadetinin önemi ile ilgili bir ayet ve bir hadis bulup yazınız.

6. Sınıf Din Kültürü Namaz ibadetinin önemi ile ilgili bir ayet ve bir hadis bulup yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Namaz ibadetinin önemi ile ilgili bir ayet;
Bakara Suresi 43. Ayet; ” Namazı kılın, zekatı verin, rüku edenlerle beraber rüku edin. … ” Sabır ve namazla Allah’tan yardım isteyin. Şüphesiz bunlar, Allah’a hüşu ile boyun eğenlerden başkasına ağır gelir. ”
Namaz ibadetinin önemi ile ilgili bir hadis;
” Namaz kılmak günahlara kefaret sayılır. ” 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Namazların önemini duyarız namaz kılan Bir müslüman her zaman ahlaklı sıhhatli ibadetlerini yapmış olan bir kişiliğe sahip olduğunu sıkça duyarız namaz kılmak için Allah’a yönlendirir niyet ederek namaz kıldığımı zaman İslamın şartlarından biri olan en önemli ibadetlerden biri olan namaz ibadetini yerine getirmiş oluruz namaz kılmak dün Müslümanlara farz kılınmıştır ergenlik çağına girmiş akıl sağlığı yerinde olan tüm müslümanların beş vakit namazlarını kılması gerekir özellikle namaz kıldığımı zaman Fatiha suresini tam ve eksiksiz bir şekilde kılmalıyız sabah namazının önemini Ayrıca yer alındığını söyleyebiliriz Ayrıca namazlarımız da kısa ayetler okuyarak eşlik edebiliriz bunun yanı sıra namazlardan sonra dua edebilir ve Allah’a önerebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.