Ders Notları

Toplumsal birlikteliğin oluşmasının bizler için önemini belirtiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Toplumsal birlikteliğin oluşmasının bizler için önemini belirtiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Toplumsal olarak birlik ve beraberliğin sağlanması ile insani değerlerin ve ahlak kurallarının yaşam tarzlarının ve hukukun üstünlüğünün bireyler arasında saygının ve hoşgörünün sağlanması ile elde edilir. Toplumsal birlikteliğin oluşmasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma faaliyetleri destekçi bir rol üstlenmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Toplumsal birliktelik denilince aklımıza öncelikle milli mücadele gelmektedir milli mücadele tarihte ülkemize karşılaşmış olduğu savaşlarda sorunlarda Bir toplumun birlik beraberlik içerisinde el ele vererek vatan’da kurtarma çabası örnek olarak gösterebiliriz. Toplumsal birliktelik Ayrıca toplumda yardımlaşmayı sağlar insanların birbirine karşı olan saygısını arttırır biz yer sahiplerin gözetilmesi ve yardımı olan ihtiyaçlarının olan insanların ihtiyaçlarının giderilmesi genel bir işlev olarak yapılır toplumsal birliktelik toplumu ayakta tutan kültürel yaşatan ve insanlara değer veren bir kavram olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.