Ders Notları

Örnek mucit veya girişimcilerden hangisinin yerinde olmak isterdiniz? Neden?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Örnek mucit veya girişimcilerden hangisinin yerinde olmak isterdiniz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Örnek mucit veya girişimcilerden hangisinin yerinde olmak isterdiniz? Neden? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : örnek bir mucit olacak olsaydım kesinlikle Thomas Edison olurdum Thomas Edison Bugün dünyanın tamamen aydınlanmasını sağlayan ampulün icadını yapan kişidir elektrik Üzerinde birçok deneyler yapmıştır. Ayrıca bugünkü ses kayıtlarını dinlediğimiz müziklerin bir ortama kaydedilmesini dinlememizi sağlayan fonograf adı verilen ilk ses kayıt sistemini Thomas Edison  bulmuştur.


Örnek mucit veya girişimcilerden hangisinin yerinde olmak isterdiniz? Neden? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Ben kesinlikle olmak isteyeceğim girişimci veya mucit Albert Einstein olurdu çünkü Albert Einstein atomu bulmuş atomu parçalayan bilmiş bugünkü nükleer dediğimiz enerjiyi keşfetmiştir nükleer sonsuz bir sistemdir atomların parçalanması ile oluşan enerji bize temiz bir enerji verir gerekli önlemler alındığı takdirde nükleer enerji hidroelektrik elde edebileceğiniz elektrikten daha ucuza mal etmiş olursunuz ortalama birlikte elektrik santrali 60 yıl size hizmet edebilir günümüz dünyasında enerji büyük güç olduğu için kesinlikle Albert Einstein olmak isterdim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. insanları geçmişten günümüze kadar yaptıkları icat ve buluşlarla insanların hayatını kolaylaştıran mış hastalıklara şifa bulmuş ve yeniliklere birçok kapı açmıştır bilim adamlarına örnek almak ve onlar gibi çalışmalar yapmak istiyorsak öncelikle derslerimize iyi bir şekilde çalışmalı araştırmayı ve gözlemlemeyi iyi bilmeli ve bu alanlarda kendimizi geliştirmeliyiz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.