Ders Notları

Açgözlü olmanın hayatımızı nasıl etkileyebileceğini anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Açgözlü olmanın hayatımızı nasıl etkileyebileceğini anlatınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Açgözlü olmanın hayatımızı nasıl etkileyebileceğini anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Aç gözlü olmak hayatımızı kötü yönde etkiler. Açgözlü insanlar her şeyi kendileri için isterler ve çevresindeki insanları yok sayar, onların ne istediğine ne düşündüğüne önem vermezler.

Onlar için sadece kendileri vardır. Paylaşmayı bilmez ve sevmezler. Buda zamanla çevresindeki insanların onlardan uzaklaşmasına sebep olur.


Açgözlü olmanın hayatımızı nasıl etkileyebileceğini anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Aç gözlülük elindeki yetinmemek, her zaman her şeyin daha fazlasını istemektedir. Aç gözlü insanlar bencil insanlardır. Kendilerinden başka hiç kimseyi düşünmezler. Aç gözlülük elindekiyle yetinememek, daha fazlasını istemek, memnun olmamak olduğu için aç gözlü insanlar mutsuz insanlardır.Mutlu bir hayat yaşamak istersek eğer elimizdekiyle yetinmeyi bilmeli, şükretmeyi öğrenmeliyiz.

Açgözlülük hayatımızı olumsuz yönde etkiler, aç gözlü insanlar hep bana diyerek kendilerini düşündükleri için çevresindeki insanlar zamanla onlardan uzaklaşmaya başlarlar. Zaman geçtikçe onlarda yalnız kalmaya mecbur olurlar.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Açık gözlü olmak ve her şeyi kendimize istemek ve kendi yönümüze çekmek doğru bir davranış değildir. Açık gözlü bir insan insanlara önyargılı ve iyi yaklaşmaya bilir. Açıkgöz’ü bir insanı gördüğümüz zaman çok fazla bakkal nazar eden ve isteklerini kendine yöneten bir insan şekli görebiliriz. Bu davranış çevremize doğru karşılanmaz. Açık gözlü insanlar toplum arasında pek sevilmeye bilirler.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.