Ders Notları

Çocuğun yerinde olsaydınız çok sevdiğiniz karadut ağacınızın kesilmesine engel olmak için ne gibi önlemler alırdınız?

7. Sınıf Türkçe Kitabı Çocuğun yerinde olsaydınız çok sevdiğiniz karadut ağacınızın kesilmesine engel olmak için ne gibi önlemler alırdınız? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Çocuğun yerinde olsaydınız çok sevdiğiniz karadut ağacınızın kesilmesine engel olmak için ne gibi önlemler alırdınız?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Çocuğun yerinde olsaydım çok sevdiğim karadut ağacının kesilmesine engel olmak için gerekirse o misafirle konuşur gerekirse ağaca sarılarak ve ağlayarak aileme ikna etmeye çalışırdım.


“Çocuğun yerinde olsaydınız çok sevdiğiniz karadut ağacınızın kesilmesine engel olmak için ne gibi önlemler alırdınız?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Çocuğun yerinde olsaydım ailemi ikna edinceye kadar ağaca sarılır ve ağaçla beraber kalacağımı söyler kesmesini engellerdim.

Eğer anne ve baban beni dinlemiyorsa dedeme nazlanır ve ona ağlayarak babamı İkra etmesi için yalvarırdım.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben de metinde geçtiği gibi çok sevdiğim bir ağacın kesilmesine göz yumamazdım buna çok üzüldüm ağacın kesilmemesi için büyüklerim de konuşurdum herhangi bir hastalığı varsa tedavi etmek için ilaçlar alırdım tıpkı birinde bulunan kahraman gibi karadut ağacının kesilmemesi için çaba harcardım çünkü bir ağacın kesmenize hepinizi üzebilir ağaçlarımızı her zaman sevgili büyüklüğümüz için kesilmesine göz yummamız bizi üzebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.