Mustafa Kemal'in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız? | Forum Sayfa Cevapları

Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız? Sorsunun Kısa ve Uzun Cevabı


Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız? sorusunun kısa cevabı;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk’ün yerinde olsaydım bende milli mücadeleyi tekrar uyandırmak için aynı onun şekilde gizli bir şekilde düşmanın zayıf olduğu bölgelere giderek Milli Mücadele uyandırmak için bu bölgede yer alan aşiret liderleri sözü geçen büyükler dini liderlerle görüşerek Türk ulusunun Türk milletinin bağımsızlığı için iğneyi için halkı için ekmeği için milli mücadelenin şart olduğunu anlatır ve milli mücadele için Düşmanların Vatan’dan atılması için insanları bir araya getirerek milli mücadeleyi başlatırdım.


Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız? sorusunun uzun cevabı;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk’ün yerinde siz olsaydınız ne yapardınız sorusu çok güzel bir sorudur.  Çünkü Mustafa Kemal Atatürk canını malını hiçe sayarak Türk ordusunun bağımsızlığı için Milli Mücadele ateşini yakan en büyük liderlerden bir tanesidir.  Mustafa Kemal Atatürk Gizli Görev ile beraber Samsun’a çıkarak Milli Mücadele ateşini yakan ve birçok Kahraman ile beraber Türk milletinin bağımsızlığı için mücadele etmiş olan büyük liderlerden bir tanesidir.  Milli Mücadele dönemi başlamadan önce Türk ulusunun manda ve himaye içinde yaşayamayacağı Türk ulusunun Ancak ve ancak bağımsız bir şekilde yaşayacağını bilen Mustafa Kemal Atatürk milli mücadele ateşini yakarak Samsun’a çıkmış burada Erzurum Sivas kongrelerine Amasya genelgesini yayınlayarak Milli mücadelenin başlamasına düzenli ordunun kurularak düşmanın parça parça vatandan sökülerek atılmasına vesile olan en büyük liderlerden bir tanesidir.


Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Hamdiye
Mustafa Kemal 'in yerinde olsaydım ülkem için gereken her şeyi yapardım. Her zaman ülkemi korur,gençleri biliçlendirirdim.Kısacası ülkemiz bizim için çok önemlidir.Her şeye rağmen gayret göstermiştir. Her düşmanın karşısında dimdik durmuş,hiçbir zaman pes etmeyen bu güzel ülkemiz bizim için çok önemlidir. Bu güzel ülkemize her zaman sahip çıkmamız ona çok iyi bakmamız gerekir.Ülkemize hainlik yapan kişilere "DUR" dememiz gerekir.Ülkemize sahip çıkarsak Atatürke en büyük hediyeyi vermiş oluruz. Birde atamızın en değerli şeyleri biz ve o güzel ülkemiz dir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!