Ders Notları

Bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında yaşanan değişim ve sürekliliğe örnekler veriniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında yaşanan değişim ve sürekliliğe örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında yaşanan değişim ve sürekliliğe örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında yaşanan değişim ilk olarak kil tabletleri, el yazmacılığı ve sonunda matbaanın icadıyla tamamlanmış oldu. Bu sayede bilgiler hızlı bir şekilde korundu, yaygınlaştı ve bir çok yere aktarılması sağlanmış oldu.


Bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında yaşanan değişim ve sürekliliğe örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar sürekli olarak bilginin sürekliliğine özen göstermişlerdir.  Bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında yaşanan değişimler ilk olarak kil tablet ve taş oymacılığı ve kağıtlar ve el yazmacılığıyla bir çok eser zor şartlarda ve pahallı bir şekilde devamlılık sağlandı. Ancak matbaanın icadıyla birlikte Bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında yaşanan değişim tamamlanmış oldu.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mevcut olan bilgilerin saklanması yaygınlaşması ve çeşitli nesilleri gönderilmesi gibi birçok aktif işlemler matbaanın icadından sonra sağlandi. Eskiden insanlar elle yazdıkları veya duvarlara ağaç oyuklarına yazmış oldukları bilgileri yazının icadından ve matbaanın icadından sonra daha aktif ve daha verimli bir şekilde yayılımını ve dağıtımını sağladılar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.