Ders Notları

Gelecekte bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında hangi gelişmelerin yaşanacağını düşünüyorsunuz?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Gelecekte bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında hangi gelişmelerin yaşanacağını düşünüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gelecekte bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında hangi gelişmelerin yaşanacağını düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüz dünyasında tüm bilgilere bilgisayarlar üzerinden ulaşabilmekteyiz. Bilgisayarlardan arama motoruna yazdığımız her soruya bir cevap bulabiliriz. Gelecekte ise çipler ile veya gözdeki retina okuyuculara tüm bilgilere erişilebilecek.


Gelecekte bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında hangi gelişmelerin yaşanacağını düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bilginin korunması ve aktarılması tarih öncelerinden bu yana devam eden bir olgudur. Yazının icadından önce mağara duvarlarına kazınan hayvan tasfirleri yazının icadı ile birlikte ki tabletler yazılan yazılar filozofların yazdığı eserlerin çoğalması ile kütüphaneler kurulmaya başlanmış, geleceklere bu bilgilerin aktarılması için olanak sağlanmaya başlanmıştır.

Günümüz dünyasında bilgisayarların icadı ile Bilgiler bilgisayarlara aktarılmış vede parmak ucumuzda istediğimiz bilgilere erişmemiz sağlanmıştır.

Şu anda yapılan geleceğe yönelik yatırımlar içerisinde çipli kimlik kartları ile kişinin tüm bilgileri bu çiplere yüklenmeye başlanmış, gelecek dönem için ise bilek altına yerleştirilen çip sistemleri ile insanların yanlarında kimlik kartlarına ihtiyacı olmadan kişiye ait tüm bilgiler ten altına yerleştirilecek bu çiplerde depolanacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gelecekte bilgilerin saklanması ve yaygınlaşması günümüzde olduğu gibi teknolojik aletlerin bilgisayarları sahip oldukları hafızalar ve hafıza depolama gibi birçok hafıza kartı sayesinde mümkün olacağını ve bunların gelişeceğini bilebiliriz. Eskiden bilgiyi depolamak ve bilgi saklamak çok zordu. Günümüzde bu teknolojik aletler ve sahip olduğumuz olanaklar sayesinde çok kolaydır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.