Ders Notları

Kan bağışının önemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

5. Sınıf Matematik Kan bağışının önemi hakkında ne düşünüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kan bağışının önemi hakkında ne düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde sürekli olarak insanlar hasta olmakta, kazalar geçirmekte ve yaralanmaktadır. Bu hastalık, kazalar ve yaralanmalarda kan ihtiyacı doğmaktadır. İnsanlarımızın bu kötü durumlardan kurtulmaları için kanın önemi tartışılamaz bir gerçektir.


Kan bağışının önemi hakkında ne düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kan bağışının önemi tartışılmaz bir gerçektir. Sürekli olarak insan hayatının devam ettiği ülkemizde bir çok yaralanmalar, kazalar ve hastalıklar meydana gelmektedir. Bu hastalıkların, kazaların zararlarını azaltmak ve kan kaybeden vatandaşlarımızın iyileşebilmesi için kana ihtiyaç duymaktadır.

İşte bu nedenle yetişkin olan ve hasta olamayan kişilerin 3 ayda 1 kere Kızılay’a kan vererek ihtiyaç duyan insanlara kan ihtiyacını karşılaması bir insanlık görevidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kan bağışının olmadığı ülkelerde veya kan bağışının az olduğu ülkelerde tedaviye ihtiyacı olan hasta olan veya kaza sırasında kan kaybına sebep olan hastaların ciddi şekilde ölümlere ve tedavilerinin zor bir şekilde sonuçlanacağına sebep olabilir. Sağlıklı bireylerin kan bağışı yaptığı zaman birçok hastaya şifa kapısı açtığı söylenebilir. Kan bağışının önemi çeşitli bilgilendirmeler insanlara duyulmalı ve aktif bir şekilde kan bağışı yapılmalıdır. Her Bir küp kan bağışı insanların birçok hastalıktan kurtulmasına bedavi olmasına yardımcı olmaktadır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.