Ders Notları

Bilginin korunması, yaygınlaştırılması ve aktarılmasında zaman içinde farklı yöntem ve araçların kullanılmasının sebepleri nelerdir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Bilginin korunması, yaygınlaştırılması ve aktarılmasında zaman içinde farklı yöntem ve araçların kullanılmasının sebepleri nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilginin korunması, yaygınlaştırılması ve aktarılmasında zaman içinde farklı yöntem ve araçların kullanılmasının sebepleri nelerdir?konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilginin korunması, yaygınlaştırılması ve aktarılmasında zaman içinde farklı yöntem ve araçların kullanılmasının sebepleri ; bilginin hızlı bir şekilde çoğaltılması ve hızlı bir şekilde halkın bilgilendirilmesi için kullanılması sebeplerinden dolayıdır.


Bilginin korunması, yaygınlaştırılması ve aktarılmasında zaman içinde farklı yöntem ve araçların kullanılmasının sebepleri nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sürekli olarak Bilginin korunması, yaygınlaştırılması ve aktarılması büyük bir önem arz etmiştir. Geçmiş dönemlerde el yazmaları, taş tabletler, kil taşları ve sonunda matbaa yardımıyla bilginin korunması, yaygınlaştırılması ve aktarılması hızlı bir şekilde sağlandı.

Bilginin korunması, yaygınlaştırılması ve aktarılmasında temel sebepler insanların en ucuz, en hızlı ve en güvenilir şekilde bilgilere kolay bir şekilde ulaşmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bilginin yaygınlaşması ve dağıtılması matbaanın buluşuyla hızlanmıştır. Bilgi paylaştıkça çoğalan insanlara faydası olan ve yeni nesillere aktarılan en güzel kaynaklardan biridir. Bildiği paylaştığımız sürece insanların gerekli olan ihtiyaçları ve bilgi kazanımlarına sahip olmalarına yardımcı olunur. Matbaanın buluşu ile beraber eskide kalmış bilgi saklanması ve aktarılması gibi zor koşullar geride kalmıştır.

  2. Eskiden bilginin saklanması ve bilginin yaygınlaşması yazının duvarlara çok az olsada kağıtlara ve ağaç kovuklarında yazılarak saklandığı bilinmektedir. Bu hem bilgi aktarımı için çok zordu hem de bilginin saklanması zor olurdu. Matbaanın icadı her şeyi değiştirmiştir. Matbaanın icadı ile beraber sahip olduğumuz bilgileri aktif bir şekilde yaygınlaştırabiliyoruz . Çünkü matbaanın sahip olduğu imkanlar sayesinde bilgiler kat kat hızlı bir şekilde insanlara aktara alabilmektedir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.