Kirlenmiş su kaynakları nasıl temizlenebilir? | Forum Sayfa Cevapları

Kirlenmiş su kaynakları nasıl temizlenebilir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Kirlenmiş su kaynakları nasıl temizlenebilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kirlenmiş su kaynakları nasıl temizlenebilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Günümüzde çevre kirliliği artmıştır. Bu çevre kirliliğinin içinde de su kirliliği görülmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile, nüfus oranının artması ile yapılan fabrikaların atıkları denizlere dökülmektedir. Bundan dolayı denizde yaşayan pek çok canlı yaşamını yitirmektedir. Bu soruna çözüm olarak fabrika atıklarının deniz yerine ayrı bir döküm yapmalarını sağlayacak yer ayarlamaları gerekmektedir.


Kirlenmiş su kaynakları nasıl temizlenebilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Günümüzde yaygın olarak görülen çevre kirliliği artmış durumdadır. Teknolojinin gelişmesi, nüfusun artması, şehirleşme başlaması ile pek çok kıyı kesimlerine fabrika yapımı başlanmıştır. Bu fabrikalardan çıkan duman hava kirliliğine atıkları da su kirliliğine sebep olmaktadır. Su kirliliği hem bizlere hem denizde yaşayan canlılara zarar vermektedir. Denize atılan atıklar insanların hastalanmasına hatta zehirlenmesine sebep olabilir. Bu ihtimal denizde yaşayan canlılar içinde geçerlidir. Bunun önüne geçmek için denize atılan atıkların sahipleri tespit edilip cezalandırılmalıdır. Bu fabrikaların atıkları içinde ayrı bir yerleri olması gerekmektedir. Ancak böyle su kirliliğini önlemeye çalışabiliriz. Bu sayede hem bizler hastalanmayız hem de denizde yaşayan canlılar hastalanıp veya zehirlenip yaşamlarını yitirmezler.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Kirlenmiş su kaynakları nasıl temizlenebilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak