Ders Notları

Aydınlanmak için meşale kullanan geçmişteki insanlar, günümüzde ampulü kullanacağımızı tahmin edebilir miydi?

4. Sınıf Fen Bilimleri Aydınlanmak için meşale kullanan geçmişteki insanlar, günümüzde ampulü kullanacağımızı tahmin edebilir miydi? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aydınlanmak için meşale kullanan geçmişteki insanlar, günümüzde ampulü kullanacağımızı tahmin edebilir miydi? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bence tahmin eden çok nadir insan olabilir. Onlar da hayali geniş insanlar. Çünkü meşale ve ampulün arasında büyük fark vardır. Şuan ki kullandığımız aydınlatma araçlarındaki sistem eski zamanlara göre imkansız olan bir devredir. Bundan dolayı geçmişte yaşayan insanların şuan ki teknolojiyi geçmişte tahmin edeceklerini düşünmüyorum.


Aydınlanmak için meşale kullanan geçmişteki insanlar, günümüzde ampulü kullanacağımızı tahmin edebilir miydi? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Aydınlatma araçları geçmişten bugüne birçok değişiklik göstermiştir. Geçmişte kullanılan aydınlatma araçları ile şimdiki kullandığımız aydınlatma araçları birbirlerinden çok farklıdır. Eski zamanlarda kullanılan meşale döneminde ki insanlar şuan ki kullandığımız ampulü bence hayal edemezlerdi. Etse bile içlerindeki hayal kurabilen ve icat etmeyi seven insanlar olurdu. Kullandıkları meşale ateş ile aydınlatmaktadır. Şimdiki kullandığımız ampul ise elektriğe bağlı bir sistem ile çalışmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geçmiş tarihin aydınlatma araçlarından biri olan meşaleler kullanan insanlar günümüzde ampul sayesinde rahat bir yaşam sürecekler ini belki de düşünüyorlardı. Eskiden meşale mum ve gaz lambası gibi çeşitli aydınlatma araçlarını kullanan insanlar günümüzde sahip oldukları gelişmiş teknolojik aydınlatma araçları sayesinde rahat hızlı ve konforlu bir aydınlatma sistemine sahip oluyorlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.