Ders Notları

Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların sorumlulukları nelerdir? Anlatınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların sorumlulukları nelerdir? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların sorumlulukları nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların sorumlulukları arasında sessiz bir şekilde seyahat etmeleri araçlara zarar vermemeleri toplu taşıma araçlarına bindikleri zaman ön kapıyı tercih etmeleri ve indikleri zaman arka kapıyı tercih etmeleri gibi sorumlulukları olduğunu ifade edebiliriz.


Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların sorumlulukları nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların sorumlulukları maddeler halinde şunlardır ;

  • Toplu taşımaya kapısının ön kısmından binilmelidir.
  • Toplu taşımaya inerken arka kapıdan inmeliyiz.
  • Toplu taşıma içerisinde yiyecek ve içecek tercih etmemeliyiz.
  • Toplu taşıma içerisinde yüksek sesle konuşmamalıyız.
  • Konuşmalarımızda argo içerikli kelimeleri dikkatli seçmeliyiz.
  • Toplu taşıma içerisinde ayakta yolculuk yapmamalıyız.
  • Toplu taşıma araçlarında yaşlılara hamilelere ve Özel gereksinimli insanlara yer vermeliyiz.
  • Toplu taşıma araçlarında binerken ücretimiz vermeliyiz.
  • Toplu taşıma araçlarında insanlara sevgi ve saygı içerisinde seyahat etmeliyiz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuların belirli kurallara uyması gerekmektedir çünkü yalnız kendileri değil sürücülerin ve şoföründe güvenliği ve bu grup kurallara uyarak rahatsız yolculuk yapması gerekmektedir örneğin diğer yolcuları beraber oturduğumuz zaman elbette ki onları rahatsız edecek ses ve davranışlardan uzak durmak trafikte yol alırken elimizi kolumuzu ve başımıza pencereden çıkarmamak fazla görüntü yapmamak veya toplu taşıma araçlarının ön kapıdan binerek arkasından ilmek el ve sürekli yapılması gereken kurallar arasında yer alır elbette ki uyulması gereken kurallar arasında yer alır toplu taşıma araçlarını beraber kullandığımız için bu araçları temiz tutmakta yapılacak de uyulacak kurallar arasındadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.