Ders Notları

Aynaları günlük hayatta nerelerde kullanırsınız?

7. Sınıf Fen Bilimleri Aynaları günlük hayatta nerelerde kullanırsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aynaları günlük hayatta nerelerde kullanırsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Aynalar ışığın  %100 e yakın bir kısmını düzgün olarak yansıtan cilalı yüzeylerdir. Düz, küresel ve parabolik olarak ayrılırlar. Aynalar günlük hayatımız içerisinde önemli bir yer tutar. En çok kullanıldığı yerler :

  • Evlerimizde banyo , wc,
  • giyinme dolapları
  • Giyim mağazalarında
  • Kuaför ve berberlerde
  • Motorlu taşıtlarda

Aynaları günlük hayatta nerelerde kullanırsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Aynalar günlük hayatımızda birçok fayda sağlamaktadır. Ayna dediğimiz zaman aklımıza kadınlar gelse de aynalar günlük hayatta birçok insan tarafından ihtiyaç duyulan bir araçtır. Evimizin birçok alanında ayna bulunur.

Banyolarda , wclerde, yatak odalarında, koridorlarda, kuaförlerde, arabalarda, motorlu taşıtların hepsinde, asansörlerde, giyim mağazalarında, avize dükkanları gibi birçok yerde aynalar kullanılır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Haydar günlük hayatımızda banyolarınızda yatak odalarımızda gençlerdeki bu aynalarında mağazalarda okulumuzdaki lavabolarda kullanabilmek deyiz. Aynalar görüntü yazıldığı için bir görüntü için gerektiği için elbette ki birçok alanda kullanıldığını görebiliriz. Aynalar sayesinde kendimizi görebilir elbiselerimizi düzeltebilir ve yeni bir kıyafet aldığımız zaman onu deneyebiliriz.

  2. Haydar günlük hayatımızda banyolarınızda yatak odalarımızda gençlerdeki bu aynalarında mağazalarda okulumuzdaki lavabolarda kullanabilmek deyiz. Aynalar görüntü yazıldığı için bir görüntü için gerektiği için elbette ki birçok alanda kullanıldığını görebiliriz. Aynalar sayesinde kendimizi görebilir elbiselerimizi düzeltebilir ve yeni bir kıyafet aldığımız zaman onu deneyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.