Ders Notları

Günlük hayatta yorulduğunuzda “Enerjim tükendi.” ifadesini kullanırsınız. Sizce enerji gerçekten tükenir mi?

7. Sınıf Fen Bilimleri Günlük hayatta yorulduğunuzda “Enerjim tükendi.” ifadesini kullanırsınız. Sizce enerji gerçekten tükenir mi? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük hayatta yorulduğunuzda “Enerjim tükendi.” ifadesini kullanırsınız. Sizce enerji gerçekten tükenir mi? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence enerji gerçekten tükenmez Çünkü insanlar yaşamak için sürekli olarak beden fonksiyonları belli bir enerjiyi tutarak vücut organlarının ve sistemin çalışmasını sağlayacak kadar enerjiyi kendi bünyesinde sağlamaktadır.


Günlük hayatta yorulduğunuzda “Enerjim tükendi.” ifadesini kullanırsınız. Sizce enerji gerçekten tükenir mi? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayatımızda yorulduğumu zaman enerji tükendi ifadesini sık sık kullanırız.

Ancak bir insanın enerjisi gerçekten tükenmez. Vücut içerisinde var olan fonksiyonlarının sürekli olarak çalışması için vücut sistemi Hayati fonksiyonlarını devam edebilmesi amacıyla belli bir enerji fonksiyonlu kendi içerisinde saklayarak fonksiyonlarını düzgün bir şekilde çalışmasını ve insan yaşamını devam etmesini sağlamaktadır.

İşte bu nedenle insanların enerjisinin tam olarak tükenmediğini vücudun kendi hayatını devam ettirmek için belli bir kısım enerji vücut içerisine sakladığını söylemek doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda acıktığımı zaman veya çok yoruldunuz zaman enerjimiz bitti enerjimiz tükendi gibi kelimeleri sıkça söyleriz. İnsanlar gerekli gerekli enerjiyi sağlamak amacıyla elbetteki besin tüketme ihtiyaç duyarlar sağlıklı beslen insan enerjik olur ayrıca beslenmenin yanında Spor yapmak da aktif bir enerjiye ektir. Sağlıklı olabilmek için her zaman dengeli ve düzenli beslenmek oldukça önemlidir vücudumuza aldığımız besinler sanayisinde enerjiye sahip oluruz bu enerji günlük hayatımızda yaptığımız işlerde aktif olmamıza yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.