Ders Notları

“Bütün enerjim tükendi.” cümlesini hangi durumlarda kullanırsınız?

7. Sınıf Fen Bilimleri “Bütün enerjim tükendi.” cümlesini hangi durumlarda kullanırsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Bütün enerjim tükendi.” cümlesini hangi durumlarda kullanırsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bütün enerjim tükendi cümlesini genel olarak aşırı güç gerektiren işler sonrasında kullandığımı söyleyebilirim.


“Bütün enerjim tükendi.” cümlesini hangi durumlarda kullanırsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bütün enerjim tükendi cümlesi genel olarak futbol maçları sonrasında ağır işler yapıldığında uzun süreler ayakta durulduğunda uzun süre belli işler yapıldığı zaman ve vücudu yoracak birçok uzun işlem Sonrasında bütün enerjim tükendi ifadesini hemen hemen her alanda duyabilirsiniz.

Genel olarak bir insanım Benim enerjim tükendi cümlesini kullanması için yapmış olduğu işlemin aşırı güç sarf etmesi ve aşırı enerjinin kaybetmesi sonucunda söylediğini ifade etmemiz doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanlar beslenerek ve yiyecek içecek tüketerek elbetteki vücutlarına gerekli olan enerjiyi sağlarlar. Vücuttaki enerji elbetteki bezin anlamına göre değişiklik gösterir insanlar bazı enerjim tükendi dedikleri zaman acıktık ları veya kan şekerleri düştüğü gözlemlenebilir çünkü insanlar su yiyecek ve içecek alamadıkları zaman enerji düşüklüğü yaşayabilirler enerjimiz düşmemesi için dengeli ve düzenli beslenmek oldukça önemlidir şekerli gıdalar ya da hazır paketli gıdalar çok kısa süreli enerji verseler de enerjimizin hemen tükenmesine sebep olabilirler dengeli ve düzenli beslenmek elbetteki sağlıklı olmak gibi temel ihtiyaçlar güzel bir enerji ile ortaya çıkaracaktır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.