Ders Notları

Geri dönüşüm tesislerinin çalışma sistemleri hakkında bir araştırma yapınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Geri dönüşüm tesislerinin çalışma sistemleri hakkında bir araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geri dönüşüm tesislerinin çalışma sistemleri hakkında bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Geri dönüşüm tesislerinde çalışma sistemine dahil ilk olarak gelen atık ürünlerin ayrıştırılması yapılmaktadır. Plastik Kağıt naylon Demir ve çeşitli maddeler olarak ayrılan maddeler bir araya toplanarak geri dönüşümün sağlanması amaçlanmaktadır.


Geri dönüşüm tesislerinin çalışma sistemleri hakkında bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Geri dönüşüm tesislerinde çalışma sistemleri ilk olarak atık maddelerin çeşitli materyalleri göre ayrıştırılması araştırılan maddelerinin ise Kağıt plastik demir gibi maddeleri ayrıştıran sonra belli bir depolama alanında saklanması amaçlanmaktadır.

Geri dönüşüm tesislerinde Kağıt olarak ayrılanlar Kağıt fabrikalarının addemir olarak ayrılanlar Demir sanayiye plastik olarak ayrılan varsa plastik sanayiye gönderilerek Bu ürünlerin ucuz bir şekilde ekonomiye geri kazandırılması amaçlanmaktadır.

Ayrıca Ester atıklardan da çeşitli yöntemlerle birlikte tarım gübresi yapılmakta ve bazı maddelerin sıkıştırılması sonucunda doğalgaz elde edilerek ısınma amaçlı ucuz enerji elde edildiğinde ifade etmemiz doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri dönüşüm denilince aklımıza tok etmiş olduğumuz bir çok ürünün geri dönüşümü mümkün olan paylarını ve şekillerini ayırt ederek geri dönüşüme atmak ve bunları yeniden doğaya kazandırmak çevreyi atmış olduğunuz bu ürünleri ne kadar çevreye zarar verdiğinin bilincinde olarak geri dönüşümü her zaman evimizde sokaklarda parklarda okullarda dikkat ederek sistemli bir şekilde yapmak elbetteki çevre temizliği için ve yaşanılabilir bir dua için gereklidir. Geri dönüşümü olan tüm ürünlerin geri dönüşümü attığımız zaman yalnız insanlar için temiz bir çevre değil hayvanlar ve bitkiler için daha yaşanılabilir ortam ve daha temiz bir ortama yaş atabileceğimiz eve devam et verebileceğimizi bilmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı